پنج شنبه 1396/9/23 - 34 : 22
مشخصات امام جمعه
سید قدرت الله ناصری
سید قدرت الله ناصری
بهبهان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/6
اهمیت نماز جمعه

خطبه اول حاج آقا طواف امام جمعه موقت بهبهان

پنج مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه به دستور حضرت امام (ره) به امامت حضرت آیت الله طالقانی (رض) خطبه اول  را به اهمیت نماز جمعه اختصاص خواهم داد

پیامبر اکرم (ص) می فرماید کسی که روز جمعه به نماز جمعه بیاید از روی ایمان و اعتقاد و برای خدا به نماز جمعه بیاید نه برای چیز دیگری ، ریا نکند برای اعتقادش به خاطر رضای خدا بیاید بعد از اینکه از نماز جمعه رفت خداوند گناهان او را می بخشد .

امام صادق (ع) هیچ قدمی نیست که سعی به نماز جمعه برسد و قدم بردارد و نماز جمعه را بخواند مگر خدا جسد آن شخص را بر آتش آتش دوزخ حرام خواهد کرد. (جهنم نخواهد رفت)

از ابابصیر  و محمد بن مسلم دو تن از راویان بزرگوار شیعه و از اصحاب امام باقر (ع) که شنیدیم از امام باقر (ع) کسی که سه جمعه نماز جمعه را پشت سر هم ترک کند خدا بر قبلش سر می زند که همزمان امام معصوم (ع) و هم شامل غیبت امام  معصوم (ع)

نماز جمعه بحمدالله به برکت انقلاب توسط امام (ره) در سراسر مهین اسلامی بپا خواست و منشاء خیرات و برکات شد .

نماز جمعه هم قرارگاه ایمان و ایان مردم را تقویت می کند هم بصیرت افزایی می کند هم اخلاق مردم را توسعه می دهد .

با توجه به سالگرد آیت الله مشکینی ( ره) این اسوه تقوا و امام جمعه قم خصوصیتی که ایشان داشت در عین اینکه مسئولیت های سیاسی مختلف داشت اما اسوه اخلاق بود .

 

خطبه دوم حاج آقا طواف

در دهه کرامت دهه نور و رحمت واقع شده ایم از اول ذی القعده که میلاد خجسته نسبت موسی بن جعفر (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) تا میلاد با سعادت ولی نعمت حضرت ابوالحسن علی بن موسی الرضا (ع) این هفته را گرامی می داریم .

بعضی از مسئولین قول داده اند که قدمگاه امام رضا (ع) را مرمت  کنند و ما هم یادمان نمی رود و مردم هم یادشان نمی رود باید قولی که داده اید وفا کنید این قدمگاه امام رضا (ع) در شهر ما یادگاری است از امام رضا (ع) به این شکل کنونی که امروز است زیبنده شهر ما نیست .

بحمدالله شرایط حج را جمهوری اسلامی آماده کرده است برای رفتن باید توکل بر خدا کرد شیاطین وسوسه می کند حج نباید تعطیل بشود بسیار امر مهمی است انسان نباید آن را انسان نباید آن را به تاخیر بیندازد .

بحث فلسطین و مسجد الاقصی که قبله اول مسلمین است امروز نماز جمعه است زیر 50 سال به مسجد راه نمی دهند سرزمین فلسطین را غصب کردند .

چون فلسطین است منطقه مهم آن مهم است که دچار مقاومت مردمی شده اند . طرح تحریم های ایران در مجلس سنا با 419 رای موافق و سه رای مخالف تصویب شد که نقض برجام است سی حق ندارد اسم برجام را در کشور ما بیاورد این فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند من به اینها خوشبین نیستم . شما در جواب رهبری گفتید خوشبینی و بد بینی در عالم سیاست معنی ندارد آمریکا شیطان بزرگ است با کسی مذاکره می کند چقدر شهدای هسته ای دادیم تا اینها ما را تحریم نکنند دیدید ، دنبال اقتصاد مقاومتی باشیم نگاهمان به بیرون نباشد

آموزش فنی و حرفه ای در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال خیلی مهم است فنی حرفه ای در کنار تولید و اشتغال برای جوانان که باید در کنار هم باشند .

اخبار
ارتباط با امام جمعه